Zařizování bytu 2. díl Barvy

3. listopadu 2016 v 15:46 | LadyX |  Rady a tipy :P
Ahojte,
chtěli by jste vědět jaké barvy kde můžete použít ve svém domě nebo bytě? Tak tady jste správně.

Bohužel nejsem nějaký bytový designér, ale něco jsem tam přečtu a nějaké věci mám i z pořadů. Takže jdeme na to?

Prvně si řekneme co jaká barva znamená.

Žlutá v nás vykouzlí dobrou náladu, červená zase probouzí v těle adrenalin.
Modrá je vnímána jako barva vody, ale obecně je to chladná barva a místnost tak nabyde chladného dojmu.
Oranžová zas působí hřejivě a podporuje chuť k jídlu, a proto je lepší se ji v kuchyni vyvarovat. V pracovně však oranžová vyzařuje odhodlanost a výkonnost.


Koupelny

Do koupelen se tradičně hodí bílá, která symbolizuje čistotu, uzdravení a nové začátky. Ale na druhou stranu působí velmi "nudně" tedy prázdně.
Příjemnější pocit relaxace přivodí krémovější barvy nebo barva dřeva. Trocha zlaté barvy dodá sebevědomí. Pokud s tak chcete nechat bílou barvu osvěžte s ji barevným doplňky. Zelená barva v podobě vlhkomilných rostln zase uklidňuje. Pokud však chcete uniknout od každodenních starostí zařiďte si koupelnu do fialova ta má totiž magckou energii pročistí vnitřní negativní vlny.


Kuchyně

Potraviny samy o sobě dodávají kuchyni barevnost, ale i tak by jste se neměli bát barev. Teplé a syté barvy červené, žluté a oranžové podporují chuť k jídlu naopak barvy světle modré, tyrkysové nebo pastelově zelené chuťě naopak brzdí.

Malá rada pro rodiče - pokud chcete své děti naučit jíst zeleninu dejte jim je na červený talíř.
Pro ty co chtějí z hubnout - dávejte si jídlo do modrých talířů.


Pracovna


Pracovna není u většny lidí důležitá, protože buď ji vůbec nemají nebo se jim nechce řešit vybavenost, ale jelikož tam tráví moc času měli by aspoň na chvíli zastavit a udělat si práci jednoduší pomocí barev, které jim ač tomu nevěří pomohou.
Barvy oranžové a žluté jsou dokonalou volbou, protože bojují proti únavě a podporují chuť do práce. Kreativnímu vyjadřování pomáhá tyrkysová, kterou ocení umělci nebo výtvarníci. Podporuje totiž jejich nápaditost a kreativnost. Zelená zase uklidňuje a v pracovně je k tomu stvořená. Naopak hnědá barva se nedoporučuje brzdí kreativitu.

Pro odvážné - Růžová barva působí svěže a podporuje psychickou svěžest.


Předsíň

Zde trávíme asi nejméně času ze všech místnosti. Přesto by jsme neměli tuto místnost zanedbávat. Je to první místo, které spatří návštěva, proto by jsme měli volit odpovídající barvy. Černá barva s pomocí bílých doplňů nebo naopak je pro některé z nás krásná kombnace, ale když přijdete z práce unavení ještě to naši sklíčenost a unavenost podpoří, proto by jsme měli nad touto kombinací popřemýšlet. Naopak když použijete kombnaci purpurové a zlaté nešlápnete vedle. Tato kombinace na vaši návštěvu bude působit honosně. Fialová vám pomůže se odprostit od stresujícího dne. Vlastně celkově jsou povolené i barvy oranžové, žluté a červené, ale předsíň by měla ladit s ostatními místnostmi a nábytkem v předsíni.

Obývací pokoj


Tento prostor je známý tím, že v něm trávíme dost času s přáteli. Máme zde oslavy, párty a proto jsou na tuto místnost kladeny největší nároky. Červená barva pokud ji použijeme v rozumném odstínu a míře napomáhá k plynulé koncerzaci a společenskou náladu. Pokud to s ní však přeženeme budí agresivním dojmem, proto radši doporučuji v červené barvě mít jen doplňky. Vhodné barvy jsou zelená, která uklidňuje a taky teplá barva žluté a oranžové, které vytváří pocit radosti ze života. Dokonalým doplňkem jsou zelené rostliny. Další barva, která se do obývacího pokoje hodí je citrónově žlutá, podporuje pozitivní energii.


Ložnice


Zde trávíme nejméně času pokud nepočítám spánek, který by správně měl trvat 7-10 hodin. Myslíte si, že do ložnice se hodí všechny barvy, ale není to pravda, tentokrát sem nepatří studené odstíny barev ani moc sytě teplé barvy. Spíše krémové barvy. Nejlepší volbou je například broskvová, ale slyšela jsem, že i růžová má své místo v ložnici, i když to muž neradi slyší a růžovou an světle červenou by si do ložnice nedali.


Dětský pokoj

Poslední místností je dětský pokoj. Děti už od miminka rozpoznají barvy, podle výzkumů nejvíce červenou, kterou zaujme každé dítě. Poté zelená, žlutá a modrá barva je už pro některé oříšek. Jako ve všech místnostech dejte pozor, aby jste to nepřehnali. Červená může taky udělat neplechu u hyperaktivních dětí nedali by se pak utišit. Pro děti bojácné je správnou barvou oranžová. Lila barva zase v dětech probouzí fantazii. A zářivě žlutá je pro dobrou náladu. V dětském pokoji by neměla být jen jedna barva, ta děti rychle omrzí. Naopak s barevností to zase nepřežeňte.


Už jsem to psala, ale u každé barvy si dejte pozor, aby jste to s ní nepřehnali. A hlavně nemusíte mít zase všude barevno, můžete to doplnit barevnými doplňky a i tak oživit domácnost.


Mějte se krásně a u dalšího článku Ahoj :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama