Cvičení ke zdraví aneb ve zdravém těle zdravý duch.

10. října 2016 v 17:38 | Ladyx
Ahojte,
většina dnešní generace provozuje sedavý způsob života. Sedí v práci, doma a vůbec se nehýbou je jen trocha lidí, kteří jsou stále venku, ale být venku neznamená, že chodíte po ulicích pít a kouřit. Být venku znamená jít se projít, zaběhat, zacvičit. Dnešní článek je nejen o pohybu, ale i o tom co nedostatek pohybu může způsobit. :)


Cukrovka
Většina lidí si myslí, že cukrovka je dědičná nebo ji mohou dostat jen starší lidé. Pravda je taková, že ji může získat každý špatnou životosprávou a nedostatečným pohybem. Tak hurá ven nebo hurá do posilovny.

Hemeroidy
Je pravda, že tyto problémy mají jen ženy během menopauzy? Ne tento případ se týká i můžu po čtyřicítce. Způsobuje to nedostatek vlákniny a nedostatečný příjem tekutin. Naše tělo potřebuje každý den živiny a pitný režim jinak ho potom něco trápí.

Jak si vypočítat dostatek živin na den a dostatek tekutin, který musíte denně vypít?

Má tabulka na živiny :P jedná se o porce

Vzoreček na pitný režim :P
hmotnost v Kg * 0,033 l = tvůj pitný režim :P
1 litr za každou 1 hodinu cvičení
za každých 10 gramů bílkovin, bychom měli přijmout asi 1 dcl vody navíc, ale není to podmínkou :)


Artróza
Říkáte si co to je? Je to onemocnění kloubů hlavně kyčelních a kolenních. Mladší nemusí trápit, ale najdou se i děti, převážně obézní trpící těmito problémy. Kloubům sezení moc nevyhovuje. Mnohé však odrazuje bolest ze cvičení a tak radši většinu svého času odpočívají a nesportují. Úleva z odpočinku je sice potřebná, ale přebytek takového odpočinku může vést k obezitě a dokonce k uspání cév.

Onemocnění srdce, cév a nádory
Špatná životospráva, téměř nulový pohyb se velice podepíše na vašem těle a zdraví. Nejen, že budete mít menší sílu při delší pohybové činnosti, ale taky oslabujete kardiovaskulární systém. Srdce, stejně jako svaly potřebuje ke správnému fungování pohyb. Když se mu ho nedostává zpomaluje to jeh činnost a tím ochabuje i činnost organismu. Lenost však nezpůsobuje jen onemocnění srdce a cév, ale může způsobit vyšší výskyt zhoubných nádorů.

Kratší život
Je to zcela jasné, že čím více se budete vyhýbat pohybu tím více se vám bude život zkracovat. Sedavý způsob života totiž způsobuje větší náchylnost k nemocem a probouzí v těle buňky, které podporují stárnutí. Takže, tím že je naše tělo vystavováno nulovému pohybu, stresu, nezdravému stravování a kouření zkracujete si život.

To je pro dnešek všechno :)

Mějte se krásně a usmívejte se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama